Cover, cross-over 300 A4
Type RKD 300 A4
|Item no. 7027884
|EAN 4012197408671



Item no. / Type
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for cross-over fitting for lockable and screw-on cable trays in indoor and outdoor areas, to protect cables against damage and soiling. Fastening through attachment of the section cover. Suitable for all side heights.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 300 mm |
|---|---|
| Dimension B | 300 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 0,75 mm |
| Mandal kilit sayısı | 0 St. |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | On top |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | B300mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,4661 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
RKD 100 A4
100
0,75
7027880
RKD 200 A4
200
0,75
7027882
RKD 300 A4
300
0,75
7027884
RKD 400 A4
400
1
7027886
RKD 500 A4
500
1
7027888
RKD 600 A4
600
1
7027890
Width
Plate thickness
RKD 100 A4
Item no.
7027880
Width
100
Plate thickness
0,75
RKD 200 A4
Item no.
7027882
Width
200
Plate thickness
0,75
RKD 300 A4
Item no.
7027884
Width
300
Plate thickness
0,75
RKD 400 A4
Item no.
7027886
Width
400
Plate thickness
1
RKD 500 A4
Item no.
7027888
Width
500
Plate thickness
1
RKD 600 A4
Item no.
7027890
Width
600
Plate thickness
1
