Cover for 90° bend FS
Type LBD 90 200 R3 FS
|Item no. 6225990
|EAN 4012196532780



Item no. / Type
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover with turn buckles for covering 90° cable ladder bends with welded rungs.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Hinged | no |
| Change of direction | Horizontal |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,3292 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
LBD 90 200 R3 FS
200
1
6225990
LBD 90 300 R3 FS
300
1
6225992
LBD 90 400 R3 FS
400
1
6225994
LBD 90 500 R3 FS
500
1,25
6225996
LBD 90 600 R3 FS
600
1,25
6225998
Width
Plate thickness
LBD 90 200 R3 FS
Item no.
6225990
Width
200
Plate thickness
1
LBD 90 300 R3 FS
Item no.
6225992
Width
300
Plate thickness
1
LBD 90 400 R3 FS
Item no.
6225994
Width
400
Plate thickness
1
LBD 90 500 R3 FS
Item no.
6225996
Width
500
Plate thickness
1,25
LBD 90 600 R3 FS
Item no.
6225998
Width
600
Plate thickness
1,25


