Cover for 90° bend FS
Type WDBRL 90 20 FS
|Item no. 6231462
|EAN 4012196503711



Item no. / Type
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for wide span 90° bend with pre-mounted turn buckles.
As the connector is mounted from the outside, the fitting cover is 300 mm shorter than the corresponding fitting. This must be considered when installing the track elements.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension H | 15 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1 mm |
| Mandal kilit sayısı | 7 St. |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B200mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,4828 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
WDBRL 90 20 FS
200
1
6231462
WDBRL 90 30 FS
300
1
6231470
WDBRL 90 40 FS
400
1
6231489
WDBRL 90 50 FS
500
1
6231497
WDBRL 90 60 FS
600
1
6231500
Width
WDBRL 90 20 FS
Item no.
6231462
Width
200
Plate thickness
1
WDBRL 90 30 FS
Item no.
6231470
Width
300
Plate thickness
1
WDBRL 90 40 FS
Item no.
6231489
Width
400
Plate thickness
1
WDBRL 90 50 FS
Item no.
6231497
Width
500
Plate thickness
1
WDBRL 90 60 FS
Item no.
6231500
Width
600
Plate thickness
1

