Cover for 90° vertical bend 110, falling, DD
Type DBV 110 150 F DD
|Item no. 7131554
|EAN 4012195995777



Item no. / Type
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for falling vertical bends of side height 110 mm.
The fastening is guaranteed by the overlap of the cable tray covers. The cover can also be fastened using cover clamps.
Technical data
Dimensions
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,75 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hinged | no |
| Change of direction | Vertical, falling |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B150mm |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,3086 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DBV 110 150 F DD
150
0,75
7131554
DBV 110 100 F DD
100
0,75
7131556
DBV 110 200 F DD
200
0,75
7131560
DBV 110 300 F DD
300
0,75
7131564
DBV 110 400 F DD
400
0,75
7131568
DBV 110 500 F DD
500
0,75
7131572
DBV 110 600 F DD
600
0,75
7131576
Width
DBV 110 150 F DD
Item no.
7131554
Width
150
Plate thickness
0,75
DBV 110 100 F DD
Item no.
7131556
Width
100
Plate thickness
0,75
DBV 110 200 F DD
Item no.
7131560
Width
200
Plate thickness
0,75
DBV 110 300 F DD
Item no.
7131564
Width
300
Plate thickness
0,75
DBV 110 400 F DD
Item no.
7131568
Width
400
Plate thickness
0,75
DBV 110 500 F DD
Item no.
7131572
Width
500
Plate thickness
0,75
DBV 110 600 F DD
Item no.
7131576
Width
600
Plate thickness
0,75

