Cover for motor connection column FT
Type MASD 90 FT
|Item no. 6356915
|EAN 4012196471195



Item no. / Type
6356915 / MASD 90 FT
Length
900 mm
Width
112 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover with turn buckle for motor connection column.
Technical data
Dimensions
| Length | 900 mm |
|---|---|
| Width | 112 mm |
| Dimension H | 15 mm |
Technical data
| Suitable for mesh cable tray | no |
|---|---|
| Suitable for cable ladder | no |
| Suitable for cable tray | no |
| Fastening type | Sash lock |
| Dimension | 112x900 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
3,6521 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 3,6521 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Item no.
MASD 90 FT
900
112
6356915
MASD 90 FT
Item no.
6356915
Length
900
Width
112

