Cover frame AR45-BF2, for accessory mounting box 71GD13, double, with labelling panel for horizontal device installation
Type AR45-BF2 RW
|Item no. 6119352
|EAN 4012195888895



Item no. / Type
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Front locking cover frame for Modul 45 devices, double, with labelling panel for horizontal device installation, for locking in accessory mounting box 71GD13 or in mounting support 71MT2 45.
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
Technical data
Dimensions
| Width | 140 mm |
|---|---|
| Height | 84 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Text field/inscription field | yes |
| Halogen-free | yes |
| Number of units | 2 |
| Protection rating | Other |
| Suitable for flush-mounted installations | no |
| Suitable for underfloor duct socket | no |
| Suitable for device installation ducts | yes |
| Suitable for built-in installations | yes |
| Depth | 8,5 mm |
| Surface version | Matt |
| Mounting direction | Horizontal |
| Einbaubreite | 90 mm |
| Installation height | 45 mm |
| Transparent | no |
| Number of units, horizontal | 2 |
| Anzahl der Einheiten vertikal | 0 |
| Fastening type | Clamp fastening |
| Dimension | 84x140mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
| With mounting frame | no |
| Diameter opening | 0 |
Environmental Data
0,1752 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1752 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Ünite sayısı
Mounting direction
Item no.
AR45-BF2 RW
2
Horizontal
6119352
AR45-BF2 SWGR
2
Horizontal
6119354
AR45-BF2 AL
2
Horizontal
6119356
AR45-BF2 RW
Item no.
6119352
Ünite sayısı
2
Mounting direction
Horizontal
AR45-BF2 SWGR
Item no.
6119354
Ünite sayısı
2
Mounting direction
Horizontal
AR45-BF2 AL
Item no.
6119356
Ünite sayısı
2
Mounting direction
Horizontal


