Cover frame AR45-BSF1, for accessory mounting box 71GD8-2, single, with labelling panel for vertical device installation
Type AR45-BSF1 RW
|Item no. 6119338
|EAN 4012195896791



Item no. / Type
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Front locking cover frame for Modul 45 devices, single, with labelling panel for vertical device installation, for locking in accessory mounting box 71GD8-2.
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
Technical data
Dimensions
| Width | 84 mm |
|---|---|
| Height | 84 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Text field/inscription field | yes |
| Halogen-free | yes |
| Number of units | 1 |
| Protection rating | Other |
| Suitable for flush-mounted installations | no |
| Suitable for underfloor duct socket | no |
| Suitable for device installation ducts | yes |
| Suitable for built-in installations | yes |
| Depth | 8,5 mm |
| Surface version | Matt |
| Mounting direction | Vertical |
| Einbaubreite | 45 mm |
| Installation height | 45 mm |
| Transparent | no |
| Number of units, horizontal | 0 |
| Anzahl der Einheiten vertikal | 1 |
| Fastening type | Clamp fastening |
| Dimension | 84x84mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
| With mounting frame | no |
| Diameter opening | 0 |
Environmental Data
0,1445 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1445 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Ünite sayısı
Mounting direction
Item no.
AR45-BSF1 RW
1
Vertical
6119338
AR45-BSF1 SWGR
1
Vertical
6119339
AR45-BSF1 AL
1
Vertical
6119340
AR45-BSF1 RW
Item no.
6119338
Ünite sayısı
1
Mounting direction
Vertical
AR45-BSF1 SWGR
Item no.
6119339
Ünite sayısı
1
Mounting direction
Vertical
AR45-BSF1 AL
Item no.
6119340
Ünite sayısı
1
Mounting direction
Vertical


