Cover frame AR45-F2, for accessory mounting box 71GD13, double
Type AR45-F2 RW
|Item no. 6119342
|EAN 4012195888840



Item no. / Type
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Front locking cover frame for Modul 45 devices, single, without labelling panel for horizontal and vertical device installation, for locking in accessory mounting box 71GD13 or in mounting support 71MT2 45.
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
Technical data
Dimensions
| Width | 140 mm |
|---|---|
| Height | 84 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Text field/inscription field | no |
| Halogen-free | yes |
| Number of units | 2 |
| Protection rating | Other |
| Suitable for flush-mounted installations | no |
| Suitable for underfloor duct socket | no |
| Suitable for device installation ducts | yes |
| Suitable for built-in installations | yes |
| Depth | 8,5 mm |
| Surface version | Matt |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| Einbaubreite | 90 mm |
| Installation height | 45 mm |
| Transparent | no |
| Number of units, horizontal | 2 |
| Anzahl der Einheiten vertikal | 2 |
| Fastening type | Clamp fastening |
| Dimension | 84x140mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
| With mounting frame | no |
| Diameter opening | 0 |
Environmental Data
0,1577 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1577 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Ünite sayısı
Mounting direction
Item no.
AR45-F2 RW
2
Horizontal and vertical
6119342
AR45-F2 SWGR
2
Horizontal and vertical
6119344
AR45-F2 AL
2
Horizontal and vertical
6119346
AR45-F2 RW
Item no.
6119342
Ünite sayısı
2
Mounting direction
Horizontal and vertical
AR45-F2 SWGR
Item no.
6119344
Ünite sayısı
2
Mounting direction
Horizontal and vertical
AR45-F2 AL
Item no.
6119346
Ünite sayısı
2
Mounting direction
Horizontal and vertical


