Cover frame AR50, for accessory mounting box 71GD6/11, single
Type AR50-F1 RW
|Item no. 6119392
|EAN 4012195889052



Item no. / Type
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Front locking cover frame for devices with 50 mm central plate, single, without labelling panel for horizontal and vertical device installation, for mounting on accessory mounting box 71GD6, 71GD11 or in mounting support 71MTD.
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
Technical data
Dimensions
| Width | 84 mm |
|---|---|
| Height | 84 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Text field/inscription field | no |
| Halogen-free | yes |
| Number of units | 1 |
| Protection rating | Other |
| Suitable for flush-mounted installations | no |
| Suitable for underfloor duct socket | no |
| Suitable for device installation ducts | yes |
| Suitable for built-in installations | yes |
| Depth | 8,5 mm |
| Surface version | Matt |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| Einbaubreite | 50 mm |
| Installation height | 50 mm |
| Transparent | no |
| Number of units, horizontal | 1 |
| Anzahl der Einheiten vertikal | 1 |
| Fastening type | Clamp fastening |
| Dimension | 84x84mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
| With mounting frame | no |
| Diameter opening | 0 |
Environmental Data
0,1096 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1096 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Ünite sayısı
Mounting direction
Number of units
Item no.
AR50-F1 RW
1
Horizontal and vertical
6119392
AR50-F1 SWGR
Horizontal and vertical
1
6119394
AR50-F1 AL
1
Horizontal and vertical
6119396
AR50-F1 RW
Item no.
6119392
Ünite sayısı
1
Mounting direction
Horizontal and vertical
AR50-F1 SWGR
Item no.
6119394
Number of units
1
Mounting direction
Horizontal and vertical
AR50-F1 AL
Item no.
6119396
Ünite sayısı
1
Mounting direction
Horizontal and vertical


