Cover frame, double, for protective equipment installation
Type WG-AF2TE RW
|Item no. 6109932
|EAN 4012195125815



Item no. / Type
6109932 / WG-AF2TE RW
Ünite sayısı
2
Mounting direction
Vertical
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Construction set, protection unit installation consisting of cover with mounting support and transparent cover hood. Allows the installation of protective equipment (two units) such as miniature circuit-breakers or FI protection switches in the Modalnet housing.
Technical data
Dimensions
| Width | 60 mm |
|---|---|
| Height | 130 mm |
Technical data
| Hinged cover | yes |
|---|---|
| Metin alanı/Etiket alanı | no |
| Halojen İçermez | no |
| Ünite sayısı | 2 |
| Suitable for flush-mounted installations | no |
| Suitable for underfloor duct socket | no |
| Suitable for device installation ducts | no |
| Suitable for built-in installations | no |
| Flush-mounted version | no |
| Depth | 37 mm |
| Surface version | Matt |
| Mounting direction | Vertical |
| Transparent | yes |
| Number of units, horizontal | 0 |
| Anzahl der Einheiten vertikal | 2 |
| Fastening type | Lock |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
| With mounting frame | no |
| Diameter opening | 0 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2883 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Ünite sayısı
Mounting direction
Item no.
WG-AF2TE RW
2
Dikey
6109932
WG-AF2TE RW
Item no.
6109932
Ünite sayısı
2
Mounting direction
Dikey

