Cover Rapid 80, opal, smooth
Type GK-OTGO
|Item no. 6278690
|EAN 4012196036233



Item no. / Type
6278690 / GK-OTGO
Length
2000 mm
Colour
Transparent
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Trunking cover for closing Rapid 80 GK (PVC), GS (steel) and GA (aluminium) device installation trunking as well as ISS service poles with a 76.5 mm system opening. The GK-OTGO cover is made from translucent but milky plastic (looking like cut glass) and is therefore suitable for integrating lighting in the trunking or service poles.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 76,5 mm |
| Height | 12 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| Koruyucu folyo | yes |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Üst parçaların montaj şekli | Internal |
| Protection rating IK code | IK08 |
| Version for | Smooth |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -15 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 80x2000mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Transparent |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,8038 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
GK-OTGO
2000
Transparent
6278690
GK-OTGO
Item no.
6278690
Length
2000
Colour
Transparent


