Diagonal connector with intermediate plate, for A2 round conductor
Type 2760 8
|Item no. 5001612
|EAN 4012195721123



Item no. / Type
Uyumluluk
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
2760: Çubuk topraklayıcılar için üniversal bağlantı kelepçesi
• Rd 8-10 tipi yuvarlak iletken veya FL40'a kadar olan yassı iletken bağlantıları için uygundur
• Ara plakalı
• 2 adet M10 x 30 tipi altı köşe başlı cıvata ve 2 adet M10 tipi somun kullanılarak monte edilir
• Rd 8-10 tipi yuvarlak iletken veya FL40'a kadar olan yassı iletken bağlantıları için uygundur
• Ara plakalı
• 2 adet M10 x 30 tipi altı köşe başlı cıvata ve 2 adet M10 tipi somun kullanılarak monte edilir
Technical data
Technical data
| Ayırma plakası | evet |
|---|---|
| Type of fastening screw | Gutter bolt |
| Type of connector | Connectors |
| Suitable for connection | Round conductor Rd 8–10 / Rd 8–10 |
| Lightning current carrying capacity | H/100 kA |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | RD 8 |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Clamping range, min. | 8 mm |
| Clamping range, max. | 10 mm |
Dimensions
| Dimension A | 101 mm |
|---|
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,52 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Uyumluluk
Item no.
2760 8
Rd 8-10
5001612
2760 8-10 V4A
Rd 8-10
5313013
2760 8
Item no.
5001612
Uyumluluk
Rd 8-10
2760 8-10 V4A
Item no.
5313013
Uyumluluk
Rd 8-10


