Edge protection ring KSR 30030, for LKM cable duct type 30030
Type LKM KSR30030
|Item no. 6249746
|EAN 4012197376888



Item no. / Type
6249746 / LKM KSR30030
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
Edge protection ring for the open ends of LKM cable trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 11 mm |
|---|---|
| Width | 32 mm |
| Height | 31 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Suitable for | Cable routing duct |
| Type | Injection-moulded part |
| Sac kalınlığı min. | 0,75 mm |
| Boyut | 30x30mm |
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0125 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
LKM KSR30030
6249746
LKM KSR30030
Item no.
6249746
