Edge protection ring KSR 40060, for LKM cable trunking type LKM 40060
Type KSR40060
|Item no. 6249848
|EAN 4012196018956



Item no. / Type
6249848 / KSR40060
Dimension b
48 mm
Dimension a
64 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
Edge protection ring for the open ends of LKM cable trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 21 mm |
|---|---|
| Width | 64 mm |
| Height | 48 mm |
| Dimension b | 48 mm |
| Dimension a | 64 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Suitable for | Cable routing duct |
| Type | Injection-moulded part |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 40x60mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Item no.
KSR40060
48
64
6249848
KSR40060
Item no.
6249848
Dimension b
48
Dimension a
64


