Edge protection ring KSR 60200, for LKM cable trunking type LKM 60200
Type KSR60200
|Item no. 6249856
|EAN 4012195020394



Item no. / Type
6249856 / KSR60200
Dimension b
68 mm
Dimension a
204 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
Edge protection ring for the open ends of LKM cable trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 21 mm |
|---|---|
| Width | 204 mm |
| Height | 68 mm |
| Dimension b | 68 mm |
| Dimension a | 204 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Suitable for | Cable routing duct |
| Type | Injection-moulded part |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 60x200mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Item no.
KSR60200
68
204
6249856
KSR60200
Item no.
6249856
Dimension b
68
Dimension a
204


