Edge protection ring KSR 80080, for LKM cable trunking LKM 80080
Type KSR80080
|Item no. 6249865
|EAN 4012195691037



Item no. / Type
6249865 / KSR80080
Dimension b
84 mm
Dimension a
84 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
Edge protection ring for the open ends of LKM cable trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 21 mm |
|---|---|
| Width | 84 mm |
| Height | 84 mm |
| Dimension b | 84 mm |
| Dimension a | 84 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Suitable for | Cable routing duct |
| Type | Injection-moulded part |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 80x80mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Item no.
KSR80080
84
84
6249865
KSR80080
Item no.
6249865
Dimension b
84
Dimension a
84


