End piece for PYROLINE® Con D BSK I90/E30 fire protection duct
Type BSK-E090506
|Item no. 7215250
|EAN 4012195430360



Item no. / Type
Dimension B
Dimension H
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
End piece for PYROLINE® Con D BSK EI90/E30 fire protection duct, consisting of fibreglass lightweight concrete which is resistant to water and frost for closing the duct ends.
Including countersunk head screws and stuck-on sealing strip.
Including countersunk head screws and stuck-on sealing strip.
Technical data
Dimensions
| Length | 30 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 95 mm |
| Dimension L | 30 mm |
| Dimension A | 30 mm |
| Dimension B | 120 mm |
| Dimension H | 95 mm |
Technical data
| Yangına dayanıklılık sınıfı I - Tesisat kanalı | 90 |
|---|---|
| Yangına dayanıklılık sınıfı E - Yangın durumunda akım beslemesini koruma | 30 |
| Koruma kılıfı | Without |
| İzolasyon malzemesi içeriği | Glass-fibre lightweight concrete |
| Alev alabilir taraf sayısı | 3 |
| Version for | Left/right |
| Boyut | 50x60 |
| Material | Fibreglass lightweight concrete |
| Colour | Grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension B
Dimension H
Colour
Item no.
BSK-E090506
120
95
Grey
7215250
BSK-E090511
170
95
Grey
7215252
BSK-E090521
270
95
Grey
7215254
BSK-E091026
320
150
Grey
7215258
Dimension B
Dimension H
BSK-E090506
Item no.
7215250
Dimension B
120
Dimension H
95
Colour
Grey
BSK-E090511
Item no.
7215252
Dimension B
170
Dimension H
95
Colour
Grey
BSK-E090521
Item no.
7215254
Dimension B
270
Dimension H
95
Colour
Grey
BSK-E091026
Item no.
7215258
Dimension B
320
Dimension H
150
Colour
Grey


