End piece, trunking type WDK 10020
Type WDK HE10020RW
|Item no. 6154514
|EAN 4012196491834




Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece for closing the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 11 mm |
|---|---|
| Width | 22 mm |
| Height | 10 mm |
| Dimension H | 20 mm |
| Dimension b | 11 mm |
| Dimension a | 22 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 10x20mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0087 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0087 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE10020CW
20
11
22
Cream; RAL 9001
6153593
WDK HE10020RW
20
11
22
Pure white; RAL 9010
6154514
Colour
WDK HE10020CW
Item no.
6153593
Dimension H
20
Dimension b
11
Dimension a
22
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE10020RW
Item no.
6154514
Dimension H
20
Dimension b
11
Dimension a
22
Colour
Pure white; RAL 9010

