End piece, trunking type WDK 100230
Type WDK HE100230RW
|Item no. 6193399
|EAN 4012195042723



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 25 mm |
|---|---|
| Width | 230 mm |
| Height | 100 mm |
| Dimension H | 230 mm |
| Dimension b | 100 mm |
| Dimension a | 230 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 100x230mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,2547 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,2547 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE100230GR
230
100
230
Stone grey; RAL 7030
6024904
WDK HE100230CW
230
100
230
Cream; RAL 9001
6163076
WDK HE100230LGR
230
100
230
Light grey; RAL 7035
6183980
WDK HE100230RW
230
100
230
Pure white; RAL 9010
6193399
Colour
WDK HE100230GR
Item no.
6024904
Dimension H
230
Dimension b
100
Dimension a
230
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE100230CW
Item no.
6163076
Dimension H
230
Dimension b
100
Dimension a
230
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE100230LGR
Item no.
6183980
Dimension H
230
Dimension b
100
Dimension a
230
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE100230RW
Item no.
6193399
Dimension H
230
Dimension b
100
Dimension a
230
Colour
Pure white; RAL 9010

