End piece, trunking type WDK 10030
Type WDK HE10030RW
|Item no. 6154522
|EAN 4012196491353



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 11 mm |
|---|---|
| Width | 32 mm |
| Height | 10 mm |
| Dimension H | 30 mm |
| Dimension b | 11 mm |
| Dimension a | 32 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 10x30mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0065 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0065 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE10030CW
30
11
32
Cream; RAL 9001
6153607
WDK HE10030RW
30
11
32
Pure white; RAL 9010
6154522
Colour
WDK HE10030CW
Item no.
6153607
Dimension H
30
Dimension b
11
Dimension a
32
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE10030RW
Item no.
6154522
Dimension H
30
Dimension b
11
Dimension a
32
Colour
Pure white; RAL 9010

