End piece, trunking type WDK 20020
Type WDK HE20020RW
|Item no. 6193129
|EAN 4012196797295



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 11,5 mm |
|---|---|
| Width | 17 mm |
| Height | 17 mm |
| Dimension H | 20 mm |
| Dimension b | 17 mm |
| Dimension a | 17 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 20x20mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0068 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0068 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE20020GR
20
17
17
Stone grey; RAL 7030
6158706
WDK HE20020CW
20
17
17
Cream; RAL 9001
6162509
WDK HE20020LGR
20
17
17
Light grey; RAL 7035
6183611
WDK HE20020RW
20
17
17
Pure white; RAL 9010
6193129
Colour
WDK HE20020GR
Item no.
6158706
Dimension H
20
Dimension b
17
Dimension a
17
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE20020CW
Item no.
6162509
Dimension H
20
Dimension b
17
Dimension a
17
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE20020LGR
Item no.
6183611
Dimension H
20
Dimension b
17
Dimension a
17
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE20020RW
Item no.
6193129
Dimension H
20
Dimension b
17
Dimension a
17
Colour
Pure white; RAL 9010

