End piece, trunking type WDK 20035
Type WDK HE20035RW
|Item no. 6193137
|EAN 4012196976768



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 17 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 20 mm |
| Dimension H | 35 mm |
| Dimension b | 20 mm |
| Dimension a | 35 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 20x35mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0182 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0182 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE20035GR
35
20
35
Stone grey; RAL 7030
6158781
WDK HE20035CW
35
20
35
Cream; RAL 9001
6162487
WDK HE20035LGR
35
20
35
Light grey; RAL 7035
6183654
WDK HE20035RW
35
20
35
Pure white; RAL 9010
6193137
Colour
WDK HE20035GR
Item no.
6158781
Dimension H
35
Dimension b
20
Dimension a
35
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE20035CW
Item no.
6162487
Dimension H
35
Dimension b
20
Dimension a
35
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE20035LGR
Item no.
6183654
Dimension H
35
Dimension b
20
Dimension a
35
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE20035RW
Item no.
6193137
Dimension H
35
Dimension b
20
Dimension a
35
Colour
Pure white; RAL 9010

