End piece, trunking type WDK 25025
Type WDK HE25025GR
|Item no. 6158730
|EAN 4012196434657



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 17 mm |
|---|---|
| Width | 25 mm |
| Height | 25 mm |
| Dimension H | 25 mm |
| Dimension b | 25 mm |
| Dimension a | 25 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 25x25mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0124 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE25025GR
25
25
25
Stone grey; RAL 7030
6158730
WDK HE25025CW
25
25
25
Cream; RAL 9001
6162533
WDK HE25025LGR
25
25
25
Light grey; RAL 7035
6183662
WDK HE25025RW
25
25
25
Pure white; RAL 9010
6193145
Colour
WDK HE25025GR
Item no.
6158730
Dimension H
25
Dimension b
25
Dimension a
25
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE25025CW
Item no.
6162533
Dimension H
25
Dimension b
25
Dimension a
25
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE25025LGR
Item no.
6183662
Dimension H
25
Dimension b
25
Dimension a
25
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE25025RW
Item no.
6193145
Dimension H
25
Dimension b
25
Dimension a
25
Colour
Pure white; RAL 9010

