End piece, trunking type WDK 30030
Type WDK HE30030RW
|Item no. 6193188
|EAN 4012196797417



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the connector.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the connector.
Technical data
Dimensions
| Length | 17 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 30 mm |
| Dimension H | 30 mm |
| Dimension b | 30 mm |
| Dimension a | 30 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 30x30mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0168 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0168 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE30030GR
30
30
30
Stone grey; RAL 7030
6158765
WDK HE30030CW
30
30
30
Cream; RAL 9001
6162576
WDK HE30030LGR
30
30
30
Light grey; RAL 7035
6183697
WDK HE30030RW
30
30
30
Pure white; RAL 9010
6193188
Colour
WDK HE30030GR
Item no.
6158765
Dimension H
30
Dimension b
30
Dimension a
30
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE30030CW
Item no.
6162576
Dimension H
30
Dimension b
30
Dimension a
30
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE30030LGR
Item no.
6183697
Dimension H
30
Dimension b
30
Dimension a
30
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE30030RW
Item no.
6193188
Dimension H
30
Dimension b
30
Dimension a
30
Colour
Pure white; RAL 9010

