End piece, trunking type WDK 30045
Type WDK HE30045RW
|Item no. 6193196
|EAN 4012196497355



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 17 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 30 mm |
| Dimension H | 45 mm |
| Dimension b | 30 mm |
| Dimension a | 45 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 30x45mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0176 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0176 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE30045GR
45
30
45
Stone grey; RAL 7030
6158803
WDK HE30045CW
45
30
45
Cream; RAL 9001
6162584
WDK HE30045LGR
45
30
45
Light grey; RAL 7035
6183700
WDK HE30045RW
45
30
45
Pure white; RAL 9010
6193196
Colour
WDK HE30045GR
Item no.
6158803
Dimension H
45
Dimension b
30
Dimension a
45
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE30045CW
Item no.
6162584
Dimension H
45
Dimension b
30
Dimension a
45
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE30045LGR
Item no.
6183700
Dimension H
45
Dimension b
30
Dimension a
45
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE30045RW
Item no.
6193196
Dimension H
45
Dimension b
30
Dimension a
45
Colour
Pure white; RAL 9010

