End piece, trunking type WDK 40110
Type WDK HE40110RW
|Item no. 6193242
|EAN 4012196974788



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
Technical data
Dimensions
| Length | 27,5 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension H | 110 mm |
| Dimension b | 40 mm |
| Dimension a | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 40x110mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0735 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0735 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE40110GR
110
40
110
Stone grey; RAL 7030
6021514
WDK HE40110CW
110
40
110
Cream; RAL 9001
6162622
WDK HE40110LGR
110
40
110
Light grey; RAL 7035
6183751
WDK HE40110RW
110
40
110
Pure white; RAL 9010
6193242
Colour
WDK HE40110GR
Item no.
6021514
Dimension H
110
Dimension b
40
Dimension a
110
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE40110CW
Item no.
6162622
Dimension H
110
Dimension b
40
Dimension a
110
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE40110LGR
Item no.
6183751
Dimension H
110
Dimension b
40
Dimension a
110
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE40110RW
Item no.
6193242
Dimension H
110
Dimension b
40
Dimension a
110
Colour
Pure white; RAL 9010

