End piece, trunking type WDK 60060
Type WDK HE60060RW
|Item no. 6193285
|EAN 4012196712991



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
Technical data
Dimensions
| Length | 27,5 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 60 mm |
| Dimension b | 60 mm |
| Dimension a | 60 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 60x60mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0629 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0629 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE60060GR
60
60
60
Stone grey; RAL 7030
6022499
WDK HE60060CW
60
60
60
Cream; RAL 9001
6162800
WDK HE60060LGR
60
60
60
Light grey; RAL 7035
6183808
WDK HE60060RW
60
60
60
Pure white; RAL 9010
6193285
Colour
WDK HE60060GR
Item no.
6022499
Dimension H
60
Dimension b
60
Dimension a
60
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE60060CW
Item no.
6162800
Dimension H
60
Dimension b
60
Dimension a
60
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE60060LGR
Item no.
6183808
Dimension H
60
Dimension b
60
Dimension a
60
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE60060RW
Item no.
6193285
Dimension H
60
Dimension b
60
Dimension a
60
Colour
Pure white; RAL 9010

