End piece, trunking type WDK 60130
Type WDK HE60130RW
|Item no. 6193315
|EAN 4012196713110



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
Technical data
Dimensions
| Length | 27,5 mm |
|---|---|
| Width | 130 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 130 mm |
| Dimension b | 61 mm |
| Dimension a | 130 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 60x130mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,1219 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1219 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE60130GR
130
61
130
Stone grey; RAL 7030
6022529
WDK HE60130CW
130
61
130
Cream; RAL 9001
6162835
WDK HE60130LGR
130
61
130
Light grey; RAL 7035
6183832
WDK HE60130RW
130
61
130
Pure white; RAL 9010
6193315
Colour
WDK HE60130GR
Item no.
6022529
Dimension H
130
Dimension b
61
Dimension a
130
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE60130CW
Item no.
6162835
Dimension H
130
Dimension b
61
Dimension a
130
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE60130LGR
Item no.
6183832
Dimension H
130
Dimension b
61
Dimension a
130
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE60130RW
Item no.
6193315
Dimension H
130
Dimension b
61
Dimension a
130
Colour
Pure white; RAL 9010

