End piece, trunking type WDK 60150
Type WDK HE60150RW
|Item no. 6193323
|EAN 4012196492855



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
Technical data
Dimensions
| Length | 27,5 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 150 mm |
| Dimension b | 60 mm |
| Dimension a | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 60x150mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,1384 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1384 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE60150GR
150
60
150
Stone grey; RAL 7030
6024823
WDK HE60150CW
150
60
150
Cream; RAL 9001
6162878
WDK HE60150LGR
150
60
150
Light grey; RAL 7035
6183840
WDK HE60150RW
150
60
150
Pure white; RAL 9010
6193323
Colour
WDK HE60150GR
Item no.
6024823
Dimension H
150
Dimension b
60
Dimension a
150
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE60150CW
Item no.
6162878
Dimension H
150
Dimension b
60
Dimension a
150
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE60150LGR
Item no.
6183840
Dimension H
150
Dimension b
60
Dimension a
150
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE60150RW
Item no.
6193323
Dimension H
150
Dimension b
60
Dimension a
150
Colour
Pure white; RAL 9010

