End piece, trunking type WDK 60230
Type WDK HE60230RW
|Item no. 6193366
|EAN 4012196492916



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
Technical data
Dimensions
| Length | 27,5 mm |
|---|---|
| Width | 230 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 230 mm |
| Dimension b | 60 mm |
| Dimension a | 230 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 60x230mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,1695 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,1695 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE60230GR
230
60
230
Stone grey; RAL 7030
6024831
WDK HE60230CW
230
60
230
Cream; RAL 9001
6162886
WDK HE60230LGR
230
60
230
Light grey; RAL 7035
6183875
WDK HE60230RW
230
60
230
Pure white; RAL 9010
6193366
Colour
WDK HE60230GR
Item no.
6024831
Dimension H
230
Dimension b
60
Dimension a
230
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE60230CW
Item no.
6162886
Dimension H
230
Dimension b
60
Dimension a
230
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE60230LGR
Item no.
6183875
Dimension H
230
Dimension b
60
Dimension a
230
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE60230RW
Item no.
6193366
Dimension H
230
Dimension b
60
Dimension a
230
Colour
Pure white; RAL 9010

