End piece, trunking type WDK 80210
Type WDK HE80210RW
|Item no. 6193391
|EAN 4012195042587



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking in the same way as the covers.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking in the same way as the covers.
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 80 mm |
| Dimension H | 210 mm |
| Dimension b | 80 mm |
| Dimension a | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 80x210mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,4774 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,4774 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE80210GR
210
210
150
Stone grey; RAL 7030
6024874
WDK HE80210CW
210
210
150
Cream; RAL 9001
6163017
WDK HE80210LGR
210
210
150
Light grey; RAL 7035
6183921
WDK HE80210RW
210
80
150
Pure white; RAL 9010
6193391
Dimension b
Colour
WDK HE80210GR
Item no.
6024874
Dimension H
210
Dimension b
210
Dimension a
150
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE80210CW
Item no.
6163017
Dimension H
210
Dimension b
210
Dimension a
150
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE80210LGR
Item no.
6183921
Dimension H
210
Dimension b
210
Dimension a
150
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE80210RW
Item no.
6193391
Dimension H
210
Dimension b
80
Dimension a
150
Colour
Pure white; RAL 9010

