Fastening clip
Type 255 3.2 LGR
|Item no. 2222035
|EAN 4012195214038



Item no. / Type
For diameter
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Fastening clip 3.2 mm
Technical data
Technical data
| For diameter | 3,2 |
|---|---|
| Halogen-free | yes |
| UV-resistant | no |
| Plastic-covered | no |
| Suitable in fire protection area | no |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Nominal diameter | 3,2 mm |
| Version for | Closed |
| Fastening type | Screw hole |
| Dimension | 3,2mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Dimensions
| Dimension d | 3 mm |
|---|---|
| Dimension e | 8,5 mm |
| Dimension x | 1,8 mm |
| Dimension s | 1 mm |
Environmental Data
0,0014 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0014 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
For diameter
Item no.
255 3.2 LGR
3,2
2222035
255 5.2 LGR
5,2
2222051
255 6.5 LGR
6,5
2222078
255 8 LGR
8
2222086
255 9.5 LGR
9,5
2222094
255 11 LGR
11
2222116
255 12.5 LGR
12,5
2222124
255 14 LGR
14
2222140
255 16 LGR
16
2222167
255 17.5 LGR
17,5
2222175
For diameter
255 3.2 LGR
Item no.
2222035
For diameter
3,2
255 5.2 LGR
Item no.
2222051
For diameter
5,2
255 6.5 LGR
Item no.
2222078
For diameter
6,5
255 8 LGR
Item no.
2222086
For diameter
8
255 9.5 LGR
Item no.
2222094
For diameter
9,5
255 11 LGR
Item no.
2222116
For diameter
11
255 12.5 LGR
Item no.
2222124
For diameter
12,5
255 14 LGR
Item no.
2222140
For diameter
14
255 16 LGR
Item no.
2222167
For diameter
16
255 17.5 LGR
Item no.
2222175
For diameter
17,5
