Flat angle cover, trunking type WDK 30045
Type WDK HF30045RW
|Item no. 6192823
|EAN 4012196497294



Item no. / Type
Dimension H
Colour
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
Flat angle hood for changing the direction of the WDK trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 68 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 30 mm |
| Dimension H | 45 mm |
| Dimension a | 68 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| for duct dimension | 30 x 45 |
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Angle range, min. | 90 mm |
| Angle range, max. | 90 mm |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Trunking depth | 30 mm |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 30x45mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0565 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0565 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Colour
Item no.
WDK HF30045GR
45
Stone grey; RAL 7030
6158676
WDK HF30045CW
45
Cream; RAL 9001
6161286
WDK HF30045LGR
45
Light grey; RAL 7035
6183301
WDK HF30045RW
45
Pure white; RAL 9010
6192823
Colour
WDK HF30045GR
Item no.
6158676
Dimension H
45
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HF30045CW
Item no.
6161286
Dimension H
45
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HF30045LGR
Item no.
6183301
Dimension H
45
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HF30045RW
Item no.
6192823
Dimension H
45
Colour
Pure white; RAL 9010

