Flat angle cover, trunking type WDK 60130
Type WDK HF60130RW
|Item no. 6192947
|EAN 4012196712816



Item no. / Type
Dimension H
Colour
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
Flat angle hood for changing the direction of the WDK trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 170 mm |
|---|---|
| Width | 130 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 130 mm |
| Dimension a | 170 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| for duct dimension | 60 x 130 |
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Angle range, min. | 90 mm |
| Angle range, max. | 90 mm |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Trunking depth | 60 mm |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 60x130mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,3978 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,3978 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Colour
Item no.
WDK HF60130GR
130
Stone grey; RAL 7030
6022359
WDK HF60130CW
130
Cream; RAL 9001
6161537
WDK HF60130LGR
130
Light grey; RAL 7035
6183433
WDK HF60130RW
130
Pure white; RAL 9010
6192947
Colour
WDK HF60130GR
Item no.
6022359
Dimension H
130
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HF60130CW
Item no.
6161537
Dimension H
130
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HF60130LGR
Item no.
6183433
Dimension H
130
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HF60130RW
Item no.
6192947
Dimension H
130
Colour
Pure white; RAL 9010

