Flat angle cover, trunking type WDK 60150
Type WDK HF60150RW
|Item no. 6192955
|EAN 4012196492671




Item no. / Type
Dimension H
Colour
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
Flat angle hood for changing the direction of the WDK trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 190 mm |
|---|---|
| Width | 155 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 150 mm |
| Dimension a | 190 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| for duct dimension | 60 x 150 |
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Angle range, min. | 90 mm |
| Angle range, max. | 90 mm |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Trunking depth | 60 mm |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 60x150mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,4532 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,4532 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (3)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Colour
Item no.
WDK HF60150GR
150
Stone grey; RAL 7030
6024599
WDK HF60150CW
150
Cream; RAL 9001
6161561
WDK HF60150LGR
150
Light grey; RAL 7035
6183441
WDK HF60150RW
150
Pure white; RAL 9010
6192955
Colour
WDK HF60150GR
Item no.
6024599
Dimension H
150
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HF60150CW
Item no.
6161561
Dimension H
150
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HF60150LGR
Item no.
6183441
Dimension H
150
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HF60150RW
Item no.
6192955
Dimension H
150
Colour
Pure white; RAL 9010


