Flat angle cover, trunking type WDKH 20020
Type WDKH-F20020RW
|Item no. 6175658
|EAN 4012195922896



Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
Flat angle hood for changing the direction of the halogen-free WDKH trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 38 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 17,5 mm |
| Dimension a | 38 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 20 x 20 |
| Halojen İçermez | yes |
| kendiliğinden sönen | yes |
| Koruyucu folyo | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK07. |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal derinliği | 20 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 20x20mm |
| Material | Polycarbonate/Acrylnitrile-butadiene-styrene |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,043 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Colour
Item no.
WDKH-F20020RW
Pure white; RAL 9010
6175658
WDKH-F20020LGR
Light grey; RAL 7035
6176036
Colour
WDKH-F20020RW
Item no.
6175658
Colour
Pure white; RAL 9010
WDKH-F20020LGR
Item no.
6176036
Colour
Light grey; RAL 7035

