Head plate for welding
Type KU 7 AOX FT
|Item no. 6349218
|EAN 4012196191598



Item no. / Type
6349218 / KU 7 AOX FT
Length
100 mm
Width
50 mm
Height
121,5 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Head plate for US 7 support for welding on steel girder.
Please order fastening material (two hexagonal bolts SKS 12 x 100) separately.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 121,5 mm |
Technical data
| Rustproof steel, pickled | no |
|---|---|
| Suitable for ceiling fastening | yes |
| Suitable for panel fastening | no |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Version for | Screw head plate |
| Dimension | 100x50 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
1,7915 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,7915 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
KU 7 AOX FT
100
50
121,5
6349218
KU 7 AOX FT
Item no.
6349218
Length
100
Width
50
Height
121,5


