Head plate, heavy duty A2
Type KUS 7 A2
|Item no. 6349277
|EAN 4012196191659



Item no. / Type
6349277 / KUS 7 A2
Length
200 mm
Width
100 mm
Height
105 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Heavy duty head plate for installation in US 7 supports.
Please order fastening material (two truss-head bolts FRS 12 x 25) separately.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 105 mm |
Technical data
| Rustproof steel, pickled | no |
|---|---|
| Angle range, min. | 90 mm |
| Angle range, max. | 90 mm |
| Suitable for ceiling fastening | yes |
| Suitable for panel fastening | no |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Version for | Screw head plate |
| Dimension | 200x100 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
7,7785 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 7,7785 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
KUS 7 A2
200
100
105
6349277
KUS 7 A2
Item no.
6349277
Length
200
Width
100
Height
105


