Head plate US 5 NOK FT
Type KUS 5 NOK FT
|Item no. 6348939
|EAN 4012196437771



Item no. / Type
6348939 / KUS 5 NOK FT
Length
140 mm
Width
75 mm
Height
104 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Head plate with U support mounting rotated 90°.
When installing the head plate, please use the spacer, type DSK 45.
Technical data
Dimensions
| Length | 140 mm |
|---|---|
| Width | 75 mm |
| Height | 104 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Suitable for ceiling fastening | yes |
| Suitable for panel fastening | no |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Version for | Screw head plate |
| Boyut | 140x75x104 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,4169 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (5)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
KUS 5 NOK FT
140
75
104
6348939
KUS 5 NOK FT
Item no.
6348939
Length
140
Width
75
Height
104



