Head plate, variable A2
Type KU 3 V A2
|Item no. 6348884
|EAN 4012195706038



Item no. / Type
6348884 / KU 3 V A2
Length
140 mm
Width
40 mm
Height
120 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Head plate for the installation on US 3 supports and profile rails, type AML3518/AMS3518 and CML3518/CMS3518.
The variable head plate can be mounted to fixed lengths of the U support, type US 3, or profile rails, type AML3518/AMS3518 and CML3518/CMS3518. The maximum angle adjustment is 20° on one side.
Technical data
Dimensions
| Length | 140 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 120 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Rustproof steel, pickled | no |
| Angle range, min. | 90 mm |
| Angle range, max. | 90 mm |
| Suitable for ceiling fastening | yes |
| Suitable for panel fastening | no |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Version for | Screw head plate |
| Dimension | 140x120x40 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
3,1357 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 3,1357 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
KU 3 V A2
140
40
120
6348884
KU 3 V A2
Item no.
6348884
Length
140
Width
40
Height
120


