Head plate with welded CPS 5 rail FT
Type KI8 CPS5-1-300FT
|Item no. 6347026
|EAN 4012195849766



Item no. / Type
Length
Width
Height
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Head plate with a welded-on MS5030 profile rail for mounting to an IS 8 support.
The fastening to the T support is done using the appropriate chuck jaws. The rail route is in the longitudinal direction.
The fastening to the T support is done using the appropriate chuck jaws. The rail route is in the longitudinal direction.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 186,5 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Rustproof steel, pickled | no |
| Angle range, min. | 90 mm |
| Angle range, max. | 90 mm |
| Suitable for ceiling fastening | yes |
| Suitable for panel fastening | no |
| Suitable for profile shapes | I profile |
| Version for | Miscellaneous |
| Dimension | 300mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
3,9517 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 3,9517 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
KI8 CPS5-1-300FT
300
50
186,5
6347026
KI8 CPS5-1-500FT
500
50
186,5
6347028
KI8 CPS5-1-400FT
400
50
186,5
6347030
Length
KI8 CPS5-1-300FT
Item no.
6347026
Length
300
Width
50
Height
186,5
KI8 CPS5-1-500FT
Item no.
6347028
Length
500
Width
50
Height
186,5
KI8 CPS5-1-400FT
Item no.
6347030
Length
400
Width
50
Height
186,5


