Heavy-duty vertical cable ladder SLM 50, 3 m C40
Type SLM 50 C40 2 FT
|Item no. 6010466
|EAN 4012196146116



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
The vertical ladder with a 50 mm side height is shipped in an unmounted state and must be screwed together on the construction site.
The appropriate clamp clip for the C profile rung is type 2056U.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 50 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Rung slot dimension | 18,00 |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Çerçeve mesafesi | 600 mm |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Yan parça kalınlığı | 2,5 mm |
| Boyut | 200x3000 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| EPD-verified | yes |
|---|---|
| Expiry date EPD | 10.07.2029 |
| Declaration number EPD | EPD-KTO-17.0 |
| Unit base EPD | 1 running metre + mounting system |
| EPD GWP (outside of the system limits) | 18.83 kg CO₂e |
| EPD GWP (disposal phase) | 1.97 kg CO₂e |
| EPD GWP (manufacturing phase) | 81.32 kg CO₂e |
| EPD standard / LCA standard (norms) | DIN EN ISO 14025,EN 15804 + A2 |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 12,5347 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
MS4022P0192FT
6007201
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 6007201
MS4022 mounting rail, heavy-duty, slot 18 mm, FTType
MS4022P0192FT
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLM 50 C40 2 FT
200
2,5
6010466
SLM 50 C40 3 FT
300
2,5
6010474
SLM 50 C40 4 FT
400
2,5
6010482
SLM 50 C40 5 FT
500
2,5
6010490
SLM 50 C40 6 FT
600
2,5
6010504
SLM 50 C40 7 FT
700
2,5
6010512
SLM 50 C40 8 FT
800
2,5
6010520
SLM 50 C40 9 FT
900
2,5
6010539
SLM 50 C40 10 FT
1000
2,5
6010547
SLM 50 C40 11 FT
1100
2,5
6010555
SLM 50 C40 12 FT
1200
2,5
6010563
Width
SLM 50 C40 2 FT
Item no.
6010466
Width
200
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 3 FT
Item no.
6010474
Width
300
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 4 FT
Item no.
6010482
Width
400
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 5 FT
Item no.
6010490
Width
500
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 6 FT
Item no.
6010504
Width
600
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 7 FT
Item no.
6010512
Width
700
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 8 FT
Item no.
6010520
Width
800
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 9 FT
Item no.
6010539
Width
900
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 10 FT
Item no.
6010547
Width
1000
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 11 FT
Item no.
6010555
Width
1100
Yan parça kalınlığı
2,5
SLM 50 C40 12 FT
Item no.
6010563
Width
1200
Yan parça kalınlığı
2,5





