Intermediate expansion connector, metric thread
Type 107 E M 12-16 PA
|Item no. 2031450
|EAN 4012195371878



Item no. / Type
Thread dimension, metric, internal
Thread dimension, metric, external
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Uzatma ara destek parçası, metrik içten ve dıştan dişli.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 20,5 mm |
|---|---|
| Dimension L1 | 8 mm |
| Dimension L2 | 5 mm |
| Dimension L3 | 10,5 mm |
| Dimension E | 22 mm |
| Dimension D | 7 mm |
Technical data
| Patlamaya karşı korumalı | hayır |
|---|---|
| Thread type: Internal thread | Metric |
| Thread type: External thread | Metric |
| Thread dimension, metric, internal | 16 |
| Thread dimension, metric, external | 12 |
| Nickel-plated | hayır |
| WAF | 20 |
| Boyut | M12-M16 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0153 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Thread dimension, metric, internal
Thread dimension, metric, external
Item no.
107 E M 12-16 PA
16
12
2031450
107 E M 16-20 PA
20
16
2031451
107 E M 20-25 PA
25
20
2031452
107 E M 25-32 PA
25
25
2031453
107 E M 32-40 PA
40
32
2031454
Thread dimension, metric, internal
Thread dimension, metric, external
107 E M 12-16 PA
Item no.
2031450
Thread dimension, metric, internal
16
Thread dimension, metric, external
12
107 E M 16-20 PA
Item no.
2031451
Thread dimension, metric, internal
20
Thread dimension, metric, external
16
107 E M 20-25 PA
Item no.
2031452
Thread dimension, metric, internal
25
Thread dimension, metric, external
20
107 E M 25-32 PA
Item no.
2031453
Thread dimension, metric, internal
25
Thread dimension, metric, external
25
107 E M 32-40 PA
Item no.
2031454
Thread dimension, metric, internal
40
Thread dimension, metric, external
32

