Internal corner cover, trunking type WDK 25025
Type WDK HI25025RW
|Item no. 6191886
|EAN 4012196502219



Item no. / Type
Length
Width
Height
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
Internal corner cover for changing the direction of the WDK trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 50 mm |
|---|---|
| Width | 25 mm |
| Height | 25 mm |
| Dimension a | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Angle range, min. | 90 mm |
| Angle range, max. | 90 mm |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 25x25mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0619 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0619 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HI25025GR
50
25
25
50
Stone grey; RAL 7030
6158250
WDK HI25025CW
50
25
25
50
Cream; RAL 9001
6160042
WDK HI25025LGR
50
25
25
50
Light grey; RAL 7035
6182062
WDK HI25025RW
50
25
25
50
Pure white; RAL 9010
6191886
Colour
WDK HI25025GR
Item no.
6158250
Length
50
Width
25
Height
25
Dimension a
50
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HI25025CW
Item no.
6160042
Length
50
Width
25
Height
25
Dimension a
50
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HI25025LGR
Item no.
6182062
Length
50
Width
25
Height
25
Dimension a
50
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HI25025RW
Item no.
6191886
Length
50
Width
25
Height
25
Dimension a
50
Colour
Pure white; RAL 9010

