Joint cover, for trunking, type WDK 10020
Type WDK HS10020CW
|Item no. 6152007
|EAN 4012196098293



Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Joint cover for smooth connection of trunking segments.
Technical data
Dimensions
| Length | 14 mm |
|---|---|
| Width | 22 mm |
| Height | 10 mm |
| Dimension H | 20 mm |
| Dimension b | 14 mm |
| Dimension a | 22 mm |
Technical data
| Kanal ölçüsü için | 10x20 |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Shape | Symmetrical |
| Version for | Trunking cut cover |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal genişliği | 14 mm |
| Kanal derinliği | 10 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 10x20mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Cream; RAL 9001 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0032 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Colour
Item no.
WDK HS10020CW
Cream; RAL 9001
6152007
WDK HS10020RW
Pure white; RAL 9010
6154026
Colour
WDK HS10020CW
Item no.
6152007
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HS10020RW
Item no.
6154026
Colour
Pure white; RAL 9010

