Joint cover, for trunking, type WDK 40110
Type WDK HS40110RW
|Item no. 6193586
|EAN 4012195461821



Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Joint cover for hiding cut edges and for smooth connection of trunking segments.
Technical data
Dimensions
| Length | 18 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 39 mm |
| Dimension b | 39 mm |
| Dimension a | 110 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Shape | Symmetrical |
| Version for | Trunking cut cover |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal genişliği | 40 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 42x113x18mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,036 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Colour
Item no.
WDK HS40110RW
Pure white; RAL 9010
6193586
WDK HS40110CW
Cream; RAL 9001
6193588
Colour
WDK HS40110RW
Item no.
6193586
Colour
Pure white; RAL 9010
WDK HS40110CW
Item no.
6193588
Colour
Cream; RAL 9001

