Magic add-on tee 110 A2
Type RAAM 120 A2
|Item no. 6041962
|EAN 4012195882183



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee with quick connector system. For all cable tray types of 110 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1,25 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RAAM 120 A2
200
6041962
RAAM 140 A2
400
6041966
Width
RAAM 120 A2
Item no.
6041962
Width
200
RAAM 140 A2
Item no.
6041966
Width
400


