Magic add-on tee 85 FS
Type RAAM 810 FS
|Item no. 6041570
|EAN 4012195880851



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee with quick connector system. For all cable tray types of 85 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1,25 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 85x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RAAM 810 FS
100
6041570
RAAM 820 FS
200
6041572
RAAM 840 FS
400
6041576
RAAM 860 FS
600
6041580
Width
RAAM 810 FS
Item no.
6041570
Width
100
RAAM 820 FS
Item no.
6041572
Width
200
RAAM 840 FS
Item no.
6041576
Width
400
RAAM 860 FS
Item no.
6041580
Width
600


