Magic bend, variable 110 FS
Type RBMV 110 FS
|Item no. 6040680
|EAN 4012195992745



Item no. / Type
Width
Colour
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Magic bend 0°–90°, variable, with quick connector system. For all cable tray types of 110 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension L | 340 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 110x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,8944 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RBMV 110 FS
100
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6040680
RBMV 115 FS
150
Strip galvanized
Steel
6040682
RBMV 120 FS
200
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6040684
Width
RBMV 110 FS
Item no.
6040680
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBMV 115 FS
Item no.
6040682
Width
150
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RBMV 120 FS
Item no.
6040684
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi


