Magic bend, variable 60 A2
Type RBMV 640 A2
|Item no. 6040528
|EAN 4012195992325


Item no. / Type
6040528 / RBMV 640 A2
Width
400 mm
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Magic bend 0°–90°, variable, with quick connector system. For all cable tray types of 60 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 400 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension L | 820 mm |
| Dimension B | 400 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 60x400 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RBMV 640 A2
400
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6040528
RBMV 640 A2
Item no.
6040528
Width
400
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301

